banner2

Spółka Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe na przełomie lipca i sierpnia br.  podpisała z lokalnymi operatorami sieci dostępowych w województwie warmińśko-mazurskim  pierwsze kontrakty na świadczenie usług telekomunikacyjnych.

Jako pierwsze na współpracę zdecydowały się lokalne firmy: Intelly, MSI Telekom, Arkus, IKWD oraz VOLTA Communications.  Tym samym są to pierwsi operatorzy, którzy wykorzystali możliwości jakie daje dostęp do SSPW dla zwiększenia swojego potencjału i dotarcia z usługami szerokopasmowymi do mieszkańców, którzy wcześniej byli pozbawieni takich możliwości.

ORSS w ramach spoczywającego na nim obowiązku zapewnienia dostępu aktywnie poszukuje kolejnych operatorów zainteresowanych wykorzystaniem zasobów SSPW w województwie warmińsko –mazurskim do budowy czy podłączenia własnych sieci dostępowych.

– Po dwóch latach wytężonych prac budowlanych budowa sieci SSPW w województwie warmińsko-mazurskim dobiega końca zgodnie z harmonogramem.  ORSS po podpisaniu pierwszych kontraktów z lokalnymi firmami telekomunikacyjnymi patrzy w przyszłość z optymizmem. Szybki dostęp do Internetu to nie tylko wygoda użytkownika, ale także wymierny rozwój ekonomiczny regionu – mówi Maciej Kozaira, prezes ORSS.

Źródło: PolskaSzerokopasmowa.pl

Fala1